Plánujete pro vaše děti letní pobyt na táboře, ale ještě si nejste jisti, který je ten pravý? Kreativní tábor Benice nabízí malebnou přírodu, možnost poznat spousty nových přátel a týdenní zábavu v podobě tvůrčí činnosti.

Kreativní tábor Benice se nachází ve stejnojmenné obci poblíž města Benešova (11 km). V centru této vesnice je umístěn barokní statek, který tvoří zázemí tábora a nabízí sociální vybavení. Děti jsou ubytovány pár set metrů opodál v chatkách a teepee, kam není zavedena elektřina a mohou si tak vychutnat atmosféru v přírodě naplno. Není proto vhodné s sebou vozit mobilní telefon, notebook a další podobnou elektroniku.

Dětský kreativní tábor Benice

Program kreativního tábora Benice je velmi bohatý. Mimo denně prováděnou DIY tvorbu je připravený i doprovodný program, který stmelí kolektiv a děti se navzájem poznají. Výtvarná činnost obnáší zkoušku různých technik čítaje kresbu, malbu pomocí akvarelu, nebo tuše, enkaustiku, origami a další. Není zde opomenut ani večerní program. Vedením jsou naplánováné různé sportovní aktivity, hry, diskotéka nebo například pečení buřtů. Stravování je zajištěno pětkrát denně ze zdejší kuchyně. Omezení ve stravování jako například bezlepková dieta, vegetariánství či diabetes nejsou překážkou a pro děti bude připravena druhá varianta.

Ačkoli se může zdát, že kreativní tábor Benice je zaměřen jen na tvořivou činnost, opak je pravdou. Během pobytu jsou totiž na programu také besedy s veterinářem nebo místním kovářem. Děti jsou tak zábavnou formou poučeny o zvířatech a životě na venkově a odnášejí si mimo nezapomenutelných zážitků také nové poznatky.

Kreativní tábor Benice je možno využít v termínech v průběhu července a srpna za týdenní cenu 5.400 Kč. Mohou se hlásit děti od 6 do 16 let. Odnesou si sebou nejen nádherné vzpomínky, ale také kontakty na nové přátelé a originální výrobky.