Rám branky pro vlastní výplň můžete vyplnit celou řadou materiálů. Které jsou ty nejlepší? Na to se podíváme v tomto článku. Rám brány pro vlastní výplň sice na první pohled nevypadá jako dokonalý doplněk pro vaši zahradu, někdy se ale může opravdu hodit. Přece jen se jedná o konstrukčně jednoduchý předmět, který se dá využít v kombinaci s celou řadou dalších materiálů.

Jak rám vyplnit?

Rám brány pro vlastní výplň je velice populární. A to především díky své ceně. Ta je oproti jiným brankám velice nízká. Můžete ji pořídit už za několik stovek. Je přitom poměrně lehká, ale zároveň robustní. Můžete ji tedy použít jako hlavní vchodovou bránu, pokud ji tedy doplníte o další vhodné materiály. Jaké materiály se k ní dají připojit?

Velice oblíbená je především kombinace pletiva a rámu branky. Jde o levné kombo, které do sebe skvěle zapadne. Pokud navíc toto kombo natřete dobrou barvou, budete se divit, jak skvělého výsledku vlastně dosáhnete. Rám branky pro vlastní výplň můžete spojit například s dřevem. To je jasná volba. Budete ale muset provrtat dírky pro šroubky, kterými následně dřevo připevníte. V tomto případe ale rozhodně nezapomínejte na pravidelnou údržbu. V opačném případě vám začne dřevo postupně hnít nebo prorůstat houbami. Jestliže se tomu chcete vyhnout, sáhněte po alternativě v podobě PVC.

Rozumná cena

Jde tedy o skvělou alternativu ke klasickým brankám. Mějte ale na paměti, že než takovou bránu budete moct začít používat, budete jí muset věnovat dostatek péče. Pokud jako bránu použijete pouze samotný rám, pak vaše zahrada nebude imunní vůči útokům okolních zvířat a jiných predátorů. Ani vás neochrání před vnikem zlodějů a dalších nebezpečných živlů.

Rám branky pro vlastní výplň se tedy rozhodně vyplatí pořídit, jestliže chcete své bráně věnovat dostatek času. V opačném případě raději sáhněte po už hotové bráně, kterou jen umístíte tam, kam patří. Budete to mít bez práce a za rozumnou cenu, pokud si najdete dobrého dodavatele.