S ochrannými pracovními prostředky se setkáte v podstatě na jakémkoliv pracovišti. Samozřejmě je pochopitelné, že na stavbě potřebujete něco jiného než třeba v nemocnici jako zdravotní personál. V každém případě se však jedná o osobní ochranné pracovní prostředky (OOPP), jejichž úkolem je ochránit vás před riziky bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP).

Velice důležité je, aby vás ochranné pracovní prostředky při vykonávání vašeho zaměstnání nikterak neomezovaly. Stejně tak je žádoucí, abyste se cítili pohodlně. V neposlední řadě se při pořizování těchto nástrojů musíte řídit Nařízením vlády č. 495/2001 Sb., které vymezuje bližší podmínky.

Ochranné pracovní prostředky a jejich uplatnění

Pokud bychom měli vyjmenovávat všechny nástroje, které patří do skupiny OOPP, seznam by byl opravdu dlouhý, a proto vám uvedeme jen ty nejznámější.

Jako ochranný pracovní prostředek je považován třeba obličejový štít, jehož úkolem je chránit obličej před zraněním. Dále se může jednat o svářečské a ochranné brýle, lezecké postroje, ochranu zraku, lezecké postroje, pracovní rukavice, respirátory a podobně.

Kde ochranné pracovní prostředky koupit?

Hledáte obchod, odkud objednáte veškeré osobní ochranné pracovní prostředky? Jestliže nemáte v blízkosti žádnou kamennou prodejnu, případně nenabízí všechno, co potřebujete, potom se obraťte na internetové obchody. Specialistou v oboru je CELAR, jenž na tuzemském trhu působí už více než 25 let. V případě, že si nevíte rady s výběrem, neváhejte kontaktovat proškolený personál, který vám poskytne odborné rady. Společně vyberete takové nástroje, které v praxi opravdu využijete.

CELAR mimo jiné zajišťuje šití pracovních oděvů na míru. Stejně tak má vlastní prodejnu, sklad i dopravu. Podívejte se tedy na webovou stránku celar.cz a budete nadmíru spokojeni se širokým sortimentem.