Miloslav Výboh jen nejenom monackým honorárním konzulem, ale také předsedou soukromé holdingové investiční společnosti MiddleCap, která se už více než deset let zabývá finančními analýzami a řízením investic. Firma je například podepsána pod stavbou chytré budovy Smartworks v Londýně, za kterou si dokonce odnesla prestižní ocenění REAL ESTATE FUTUREPROOF – Smartest Bulding 2021 (Nejchytřejší budova roku 2021).Konkurence přitom byla velmi silná. O titul usilovalo dalších 14 projektů renomovaných firem z celého světa. Mezi nimi byla například slavná budova EDGE Olympic či americký projekt 300 South Riverside Plaza Suite 1980 v Chicagu. Vítěz, kterým byl právě MiddleCap Miloslava Výboha, byl vyhlášen na slavnostním ceremoniálu, který je součástí konference Real Estate Futureproof, největší a nejinovovanější online real estate konference, které se zúčastnilo více než 5 tisíc odborníků z dané oblasti.

Čím budova zabodovala?

V podstatě vším. Southworks v první řadě byl jediným ze dvou účastníků, kteří jsou držiteli certifikátu Platinum Smart Building hodnotícího inteligentní budovy. Southwork nacházející se v samém centru Londýna svým nájemcům a uživatelům na ploše větší než 6500 metrů čtverečných nabízí chytrou nadstavbu na základě principu ESG (Environmentální, Sociální a Governance), který si společnost v roce 2019 definovala jako součást své dlouhodobé strategie. Jedná se o formu investování, při níž se mimo finančního zisku hledí také na udržitelnost a sociální impakt dané investice. Zastánci ESG poukazují hlavně na benefity spojené s vyšší finanční výkonností a nižším rizikem.

Chytré budovy mají budoucnost

„Hlasování mezinárodní veřejnosti pro náš projekt je potvrzením, že rozhodnutí klást důraz na to, aby Southworks byl svým charakterem a vybavením daleko za běžným kancelářským standardem bylo správné. Budova díky moderním chytrým technologiím přispívá k udržitelnosti, uživatelskému komfortu a přináší uživatelům Southworks to, co od budovy potřebují. Dnes i v budoucnu,“ reagoval na úspěch projektu Tomáš Jurdák, partner MiddleCap Real Estate.