Základem života je voda. Vodu zkrátka potřebujeme každý den a její kvalita je pro nás důležitější, než si myslíme. V českých domácnostech je běžně k přípravě nápojů, na vaření i sprchování využívána voda z kohoutku, která může obsahovat zdraví škodlivé látky.

Chuť, tvrdost nebo případný zápach vody z kohoutku je často diskutovaným tématem. Některé domácnosti dokonce pro přípravu nápojů využívají pouze balenou vodu. Toto řešení je ale neekonomické a neekologické. Mnohem efektivnější varianta, jak získat kvalitní vodu, je použití filtru na vodu.

Filtr na vodu

Filtr na vodu je zpravidla umisťován na kuchyňskou linku nebo je skryt pod ní a při práci v kuchyni nijak nepřekáží. Velkou výhodou filtrů na vodu je fakt, že odstraní nežádoucí látky, aniž by byla zbavena důležitých minerálů. Filtry navíc potěší svou dlouhou životností a vysokou účinností díky hustému objemu absorpčních hmot.

Filtrační konvice

Velmi oblíbenou alternativou filtrů na vodu jsou také filtrační konvice. Využívány jsou zejména na chatách, chalupách a v kancelářích, a to díky možnosti snadného přemisťování. Filtrační konvice z vody rovněž odstraní škodlivé látky, jako jsou saponáty, stopy herbicidů i insekticidů, ropné látky a mnohem více. Při výběru filtrační konvice dbejte na to, aby byl filtr uzpůsoben charakteru pitné vody, kterou si přejete upravit.

Filtry do sprchy

V domácnostech čím dál více nachází uplatnění také sprchový filtr – voda upravená pomocí filtru do sprchy zabraňuje vdechování škodlivého chlóru, kterým je při sprchování naplněna celá koupelna. Zároveň chrání před vznikem lupů, suchostí pokožky hlavy a dalšími problémy způsobenými chlórem.

Přístroje pro zdraví

Uvažujete o pořízení filtru na vodu, filtrační konvice, filtru do sprchy nebo dalšího zařízení pro zdravější životní styl? Široký výběr přístrojů a zařízení pro přípravu zdravějších pokrmů a nápojů, ale i pro úpravu vody v domácnosti najdete v e-shopu Přístroje pro zdraví.