Na světě žije jen velmi omezený počet lidí, kteří vyloženě nechtějí vypadat atraktivně. Ne každý samozřejmě může být dle současných měřítek krásný, avšak takřka všichni na sobě mohou něco vylepšit.

Často k tomu navíc není nutné dělat ani žádná zásadní opatření. Stačí jen používat vhodnou kosmetiku.

Přírodní složení je konkurenční výhoda

Klasická kosmetika se skládá hlavně z přírodních a syntetických látek. Tato syntetika mají dva základní úkoly – vylepšit vizuální vlastnosti produktu a dodat mu vyšší trvanlivost. Díky tomu se tradiční kosmetika tak dobře prodává.

Ovšem látky typu parabeny, ftaláty či syntetická barviva mohou být dvojsečnou zbraní. Často totiž vlastnosti kosmetiky v mnoha ohledech zhoršují. Na rozdíl od biokosmetiky, která je čistě přírodní, klasika pokožku příliš nevyživuje. A to proto, že ji v tom brání právě výše zmíněné složky. Kdo chce tedy mít krásnou a zároveň zdravou kůži, ten raději sáhne po biokosmetice.

Nedráždí pokožku

Syntetika však nebrání pouze ve vstřebávání, ale často se projevuje i jinými negativními vedlejšími účinky. Mezi ty nejzávažnější patří třeba dráždění kůže. Hlavně jedinci s citlivější pokožkou mohou mít s běžnými kosmetickými prostředky velké problémy.

Biokosmetika je na tom i v tomto případě o poznání lépe. Žádnou škodlivou chemii totiž neobsahuje. Když už se však někdo po jejím použití osype, obvykle za to vděčí své alergii.

I přesto, že se biokosmetika skládá pouze z látek, které nepatří mezi běžné alergeny, tento scénář i tak nastat může. Proto je moudré si vždy před koupí nastudovat složení daného výrobku.

Morální produkt

Na rozdíl od klasické kosmetiky se bio alternativa nikde na světě netestuje na zvířatech. Je sice pravda, že v EU toto nemohou dělat ani výrobci klasiky, nicméně na pultech našich obchodů lze běžně narazit i a kosmetiku ze zemí, kde je takovéto testování stále běžné.