Faktury online vám ušetřili spoustu času a vás po celém dni v kanceláři láká se jít protáhnout a nebo si zacvičit. Jenže betonu už bylo dosti, zahradní sedací souprava a gril na vás čekají až večer a je potřeba si hostinu a klid zasloužit. Jak jinak než terénním během v přírodě!

Můžete zvolit tradiční běh, ale co si to trošku ozvláštnit ve stylu Crossfitu či Spartan Race? Pro někoho kdo nemá rád dlouhé běhy to rázem může být daleko zábavnější a ještě posílíte i svalstvo.

Tady je pár tipů jak si to vylepšit:

Burpees – Tento cvik je jeden z nejlepších budovatelů fyzické kondice a taktéž velmi náročný na dech. K tomu ještě posílíte skoro celé tělo. Protože jdete k zemi, nohami odskočíte dozadu, uděláte klik, vyskočíte a ještě tlesknete na hlavou. Zkuste 3×10-15 sérií, poté lehká pauza a běžíme dál. 

Zvedání kmenů – V dnešní době se lesníci o les pěkně starají a kácí stromy které hrozí spadnout, nebo stromy nakažené nějakým nezmarem. Díky tomu jich je ale v lese spousta a stačí si vytipovat cestu a vybrat si ten svůj. Jeden konec necháte na zemi, dostanete druhou část nad hlavou a zvedáte. Posílíte tak skvěle ramena, tricepsy a záda. 

Shyby – Pokud máte v lese problémy najít vhodnou větev a nebo jste v opravdu hustém lese a ne lesoparku, pak může být problém najít správnou větev na přitahování. Může to pak řešit TRX závěsný systém. Velmi jednoduše ho sbalíte do maličkého batohu, pak vyběhnete ven a kdekoliv můžete zavěsit a dělat shyby.

Dřepy na jedné noze s TRX – TRX už jsme zmínili v minulém odstavci, ale shyby to nekončí. TRX nabízí nekonečnou variaci cviků. Co takhle dřepy na jedné noze alias Pistols squat? Normálně většina lidí přepadne, ale díky závěsnému systému se přidržujete a brání abyste upadli. Vaše stehna tak napumpuje k prasknutí a běh pak může být ještě o chloupek náročnější.