Chtěli byste si nějak šetřit peníze, do něčeho vložit přebytečnou částku, již jste si našetřili? Možností je spousta. Od termínovaného vkladu, kde máte peníze na několik let vázané, přes spořicí účty se směšně nízkým úrokem až po akcie, u nichž hrozí, že o většinu peněz přijdete. Co kdybyste místo toho všeho zkusili investici do drahých kovů?

Pokud si myslíte, že investiční zlato a stříbro nakupují jenom ropní magnáti a další neuvěřitelně bohatí obyvatelé naší planety, jste na omylu. Je tomu přesně naopak. Například stříbrné mince se dají sehnat už od pár stovek korun, takže si je může dovolit téměř kdokoliv.

Investovat do zlata a stříbra je směšně snadné

Nemusíte chodit na žádné speciální místo, není třeba nic dlouze vysvětlovat. Své zlaté mince či investiční stříbrné slitky si objednáte přes e-shop z pohodlí domova úplně stejně, jako si objednáváte třeba nové boty. Velkou měrou k tomu přispívá společnost AUportal, která prodává zlato a stříbro na Slovensku a u nás v ČR. Právě ta totiž provozuje přehledný e-shop.

V jejich e-shopu najdete širokou nabídku investičních zlatých i stříbrných slitků, ale také zlatých a stříbrných mincí. Za zmínku stojí například mince k 15. výročí somálských slonů, která patří do série African Wildlife. Mince mají tu výhodu, že navíc disponují ještě uměleckou či sběratelskou hodnotou.

A proč vlastně investovat do zlata a stříbra?

Inu, důvodů by se našlo dost. V prvé řadě hodnota těchto drahých kovů stále stabilně stoupá. Podívejte se na grafy, uvidíte krátkodobé výkyvy směrem dolů, nicméně v dlouhodobém horizontu cena roste. Tento trend bude jistě pokračovat, protože zásoby zlata a stříbra na Zemi se tenčí.

Obrovskou výhodou je také možnost zpětného prodeje, a to kdykoliv a kdekoliv. Po zlatu a stříbru bude poptávka pořád. Je jen na vás, jestli je prodáte za pět let, nebo je budete předávat dál jako rodinné dědictví.

O snadnosti nákupu jsme se už bavili. Potřebujete ještě víc důvodů, nebo investici do drahých kovů dáte šanci?