Vstupní dveře domu neplní pouze estetickou funkci. Při jejich výběru bychom měli myslet také na to, že jsou jednou z nejdůležitějších součástí ochrany majetku. Výběru vstupních dveří se tedy vyplatí věnovat dostatek času.

Pokud stojíte před rozhodnutím, jaké vstupní dveře pořídit do svého domu, pravděpodobně uvažujete také o materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Zpravidla je možné volit ze ří hlavních materiálů: dřevo, hliník, nebo plast.

Největší oblibě se dnes těší zejména plastové dveře. Nabízejí totiž skvělé vlastnosti za rozumnou cenu. Majitelé plastových dveří nemusí věnovat příliš času jejich údržbě, mohou se spolehnout dlouhou životnost, a navíc mohou vybírat z široké palety barev a designových provedení. Je však nutné podotknout, že není plast jako plast. Pod označením plastové dveře se dnes schovává mnoho produktů z různých materiálů, které se liší jak cenou, tak vlastnostmi. Nejlevnější plastové dveře jsou většinou vyplněny tzv. ABS plasty, které jsou vhodné pouze pro nenáročné použití. Levné plastové dveře v žádném případě nedoporučujeme u domů, které jsou vystaveny proměnlivým přírodním podmínkám. Pvc dveře ve Vsetíně, v Ostravě, Opavě a dalších městech pořídíte například u společnosti Triogas s.r.o.

Velmi funkční a co se týče bezpečnosti nejvíce vyhovující, jsou hliníkové dveře. Vynikají robustní konstrukcí a vynikajícími mechanickými vlastnostmi. Důvodem, proč si je majitelé nepořizují, je však jejich poměrně vysoká pořizovací cena, která se může pohybovat i kolem 120 tisíc Kč.

Tradiční a stále velmi oblíbené, jsou dveře ze dřeva. Sluší zejména ekologickým stavbám, chatám a chalupám. V tomto případě je ale nutné počítat s vyšší náročností na údržbu.

Pvc dveře ve Vsetíně, v Ostravě, Opavě a dalších okolních městech nabízí například společnost Triogas s.r.o., která se výrobě plastových dveří věnuje již od roku 2006.

Sdílejte
Předchozí článekZačátky v podnikání
Další článekTERÉNNÍ BĚH