Pokud se chystáte na montáž klimatizace k vám domů nebo do firmy, určitě vás zajímá, z jakých částí se vůbec skládá. V tomto článku vám to řekneme.

Klimatizace nás chrání před nesnesitelným horkem a vydýchaným vzduchem. Zejména v létě je tedy doslova nepostradatelným společníkem v domácnosti. Věděli jste ale, z jakých částí se tento zázrak moderní civilizace skládá? Pokud ne, tak vám to řekneme právě v tomto článku.

Části klimatizace

Jednoduše řečeno, klimatizace do bytu Pardubice se skládá ze dvou základních částí – z vnitřní jednotky a venkovní jednotky. Jak už samotný název napovídá, vnitřní jednotka je zpravidla umístěna u stropu interiéru, venkovní jednotky pak z vnější části objektu. Obě části pak mají jiný úkol a skládají se z odlišných součástek.

Tak například vnější jednotka je domovem pro kompresor. Ten je uvnitř zabudovaný a slouží jako srdce celého systému. Obě jednotky jsou pak propojeny potrubím pro odvod a přívod chladiva. Spojeny jsou také napájecími a ovládacími kabely, které přivádí dovnitř dostatek živin pro dostatečnou funkčnost celého systému.

Kam se jednotky umisťují?

Klimatizace do domu Pardubice je také nutné umístit tak, aby vůbec mohly optimálně fungovat. Vnitřní jednotka je proto ke stěně upevněná, aby mohl vzduch v místnosti volně a bez překážek proudit. Důležité také je, aby klimatizace Pardubice na nikoho přímo nefoukala. Najděte tedy takové místo, kde bude moct bez jakýchkoliv omezení fungovat.

Venkovní jednotka se umísťuje tam, kde nebude narušovat vzhled budovy. Zpravidla ji tedy uvidíte na střeše, na terase nebo na zahradě. Venkovní jednotku ale nemusíte umístit přímo do venkovních prostor. Je možné ji schovat například na půdu, do skladu nebo do prostornějšího sklepa. Počítejte ale s tím, že vnější jednotky mohou vážit i přes 100 kg. Jejich montáž tedy není vůbec jednoduchá.