Kancelářské židle jsou tu už opravdu dlouhou dobu. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jaký je vlastně jejich původ? Nejen o tom si povíme v tomto článku.

Možná jste to nevěděli, ale i kancelářské židle mají zajímavou historii. Proto jsme se rozhodli, že vám v tomto článku ukážeme ty největší zajímavosti, které jste o kancelářské židli nejspíše nevěděli.

První kancelářská židle

Nejen kancelářské židle celosíťované mají v dnešní době kolečka. Je to zkrátka standard, bez kterého bychom se jen těžko obešli. Věděli jste ale, kdo sestrojil vůbec první židli na kolečkách? Není to sice jisté, ovšem toto prvenství je připisováno přírodovědci Charlesi Darwinovi. Toho už prý nebavilo neustálé přecházení mezi jednotlivými vzorky fauny a flóry, a tak vymyslel způsob pohybu, který byl jednoduchý, rychlý a mohl při něm i odpočívat. A ten se používá až dodnes.

Politik zpopularizoval kancelářské židle

Industrializace přinesla lidstvu celou řadu báječných objevů. Navíc začalo vznikat množství nových funkcí, které do té doby nebyly zvykem. Zvyšovala se poptávka především po administrativních pracovnících. A ty bylo potřeba někam usadit. Naštěstí se na trhu objevil zajímavý výrobek – židle na kolečkách. Kancelářské židle látkové se síťovaným opěrákem ale nejprve zpopularizoval německý kancléř Otto von Bismark. Ten pro své politiky objednal velké množství kancelářských židlí. Když se o tom dozvěděli ostatní, začala se poptávka po kancelářských židlích zvyšovat.

Závody na kancelářských židlích

Kancelářské židle ekokůže jsou v posledních letech velice populární. A to až natolik, že se v roce 2009 v německém městě Bad König rozhodli uspořádat první velký závod na kancelářských židlích. Tuto myšlenku pak převzala celá řada měst a států, takže se do dnešních dní konají závody právě na kancelářských židlích. Jedno takové se konalo například v Japonsku. A zdá se, že si tuto činnost užívají nejen samotní jezdci, ale i fanoušci.