Vývoj webových aplikací je finančně náročný. Má ale jejich cena takovou hodnotu? Na to si posvítíme uvnitř tohoto článku.

Když si u nějaké společnosti objednáte vývoj webových aplikací na míru, možná se vám z finální částky protočí panenky. Pokud nechápete, proč tvorba profesionálních webových stránek stojí tolik peněz, pak pro vás máme v tomto článku odpověď.

Kdo je k vývoji webu potřeba?

Vývoj webových aplikací je velice náročný. Než se vám dostane do rukou hotová stránka, projde projekt pod rukama několika jednotek až desítek lidí. Záleží na vašich požadavcích a složitosti zadání. Obecně se ale dá říct, že kolem vývoje vašeho webu se bude pohybovat minimálně pět profesí.

Nejprve se setkáte s konzultantem. Ten s vámi probere veškeré požadavky a předá vaše nápady dál. UX designér se postará o to, aby bylo uživatelské rozhraní dobře navrženo a pohodlně se používalo. Grafik převede vaše představy o vzhledu do reality. Kodér převezme nápady od výše zmiňovaných pracovníků a udělá z nich robustní kód. Zajistí, aby se web zobrazoval tak, jak má. Programátor pak bude mít na starosti technickou stránku a veškerou funkčnost webové stránky.

Jak dlouho trvá tvorba webové aplikace?

Jak vidíte, tvorba webové aplikace na zakázku není žádná hračka. Kvalitní web nevznikne během jednoho odpoledne a rozhodně na něj nestačí jen jeden člověk. Pokud se tedy budeme bavit o velkých webových aplikacích v podobě eshopů či obsahových webů s vlastním redakčním systémem.

I při optimalizaci veškerých procesů se jedná o poměrně zdlouhavý proces. Vždyť jen přijít na společnou řeč a navrhnout vzhled, který se bude líbit oběma stranám, je poměrně náročné. Převedení myšlenky do reality pak může trvat i několik měsíců. Záleží na tom, o jak velký web jde a co od něj vyžadujete. A i když za robustní webovou aplikaci zřejmě utratíte spoustu peněz, rozhodně se vyplatí. Nejenže se odlišíte od konkurence, ale budete mít k ruce odladěný a dobře fungující systém, který vám bude konkurence závidět.