Kovařina a zámečnictví není v jádru příliš odlišné. I přesto se najde několik rozdílů, podle kterých obě řemesla spolehlivě rozeznáte.

Kovařina a zámečnictví Praha. Na první pohled úplně jiná řemesla, v jádru to ale neplatí. V následujících řádcích se tedy podíváme na to, v čem jsou si zámečníci a kováři podobní a v čem naopak odlišní.

Co dokáží vyrobit?

Zámečnická výroba se v zásadě podobá té kovářské. Řada kovářů a zámečníků vyrábí i velice podobné, nebo dokonce úplně stejné věci. U spousty zákazníků jsou oblíbené například okenní mříže, ozdobné ploty, brány nebo zábradlí. Oboje plní funkci estetickou i ochrannou, oboje vyrábí oba řemeslníci. To samé platí i o dalších výrobcích.

Tak například nábytek z kovu, postele, židle, stojany na víno, svícny nebo krbové náčiní. To všechno si můžete objednat jak u kovářů, tak zámečníků. To samé platí například i o speciálních výrobcích do vašeho interiéru. například taková kombinace kovu s masivním dřevem nebo sklem může dát dohromady velice kvalitní a originální kus nábytku nebo interiérového doplňku.

Jaké jsou rozdíly?

Zámečnická výroba Praha a kovařina se ale přece jen poněkud liší. Zejména pokud porovnámě umělecké kováře a zámečníky. Umělecký kovář zpravidla využívá tradičních technik a šikovnosti vlastních rukou k tomu, aby dovedl výrobek k naprosté dokonalosti. Na druhou stranu zámečník využívá více pomoci moderních strojů – CNC, obráběcích strojů, atp. Někteří zámečníci navíc vyráží přímo do terénu, kde pomáhají lidem například se zabouchnutými dveřmi nebo zaseknutými klíči v zámcích.

Rozdílů se zkrátka najde celá řada. Pokud ale toužíte po kvalitním kovovém výrobku, rozhodně neprohloupíte, pokud zamířite ke kováři i k zámečníkovi. Pokaždé dostanete kvalitní výrobek, který se bude vyjímat nejen ve vašem interiéru, ale také exteriéru.

Další nabízené produkty: