Asi si říkáte, jestli se autor článku nezbláznil anebo nechtěl napsat článek o hubnutí, fakturách online či zahrádkaření. Nechtěl. Věřte nebo ne, ale existují lidé, co by rádi přibrali alespoň kilo nebo dvě. Patří do skupiny ektomorfů, čili těch, co špatně nabírají.

Tady je 5 tipů a triků:

1 – Kombinujte. Co to znamená? Trik je samozřejmě v tom, abyste snědli více a tělo bylo schopné si to uložit. Pokud budete však stále jíst sladké anebo slané, pravděpodobně pak nebudete mít chuť na další jídlo. Takže kombinujte. Jedno jídlo slané, druhé sladké. Po sladkém zase dostanete chuť na slané a zase obráceně. Sníte toho tak více.

2-Omezte aerobní aktivity. Já vím, není to úplně zdravé, ale je možné, že pokud chodíte 3x týdně hrát fotbal, tak spálíte tolik kalorií a nehledě na to, že si zrychlíte metabolismus, že vás žádné jídlo nezachrání. Pak je jediná šance, omezit to nebo si najít jiný sport kde spálíte méně.

3-Začněte cvičit s činkami. Cvičení vám nejenom zvýší apetit, ale začne docházet i k vylučování růstového hormonu a testosteronu a vám se bude lépe nabírat. Samozřejmě nemluvím o tréninku 6xtýdně. 3xtýdně pro tyto typy bohatě stačí. Vždyť přece nechcete pracně vybudovanou hmotu hned zase spálit.

4-Vyzkoušejte, jestli více přibíráte po cukrech, anebo tucích. Ten kdo nedokáže nabrat po sacharidech (cukrech) může naopak krásně nabrat, když zvýší tuk. Nemusí hned snít 2 kila bůčku na posezení, ale může si koupit kvalitní oleje či si dělat shaky z burákového másla, banánů a mléka.

5-Počítejte si, kolik jíte. Nemusí to být přesně, ale měli byste mít přehled, kolik jste toho za den snědli. Pokud za 14 dní nebudete vážit více, zkuste přidat a zase. Jednou to určitě přijde. Pokud ne, jedinou útěchou je fakt, že stářím se metabolismus zpomaluje a ti co byli hubení přibírají, ale pokud se vám nechce čekat, zkuste výše uvedené tipy a triky.