V Česku stále roste obliba užívání vodní dýmky. Už ji nenajdete jen v čajovnách, ale i u mnoha lidí doma. Dokonce fungují i specializované restaurace a bistra, kde hlavním důvodem návštěvy jsou právě vodní dýmky a výběrový tabák z mnoha koutů světa. Důvodem, proč se vodní dýmky stávají oblíbenější, je nejen její chuť a svěžest, ale i snadné používání a následné čištění.

Stejně jako zařízení na zahřívání tabáku Pulze, přináší vodní dýmka příjemnou alternativu k takzvaným klasikám. Za prvé uživatel jistě ocení, že vyzkouší něco jiného a kromě její klasické podoby si můžete pořídit i ledové provedení, kdy po přidání ledu získá kouř studený nádech. Vodní dýmka tak dokáže krásně dokreslit jakýkoliv večer, který trávíte se sklenkou vína, dobrým jídle a skvělými přáteli kolem sebe.

Světlý vs. tmavý

Do vodní dýmky je možné použít celkem dva druhy tabáku:

  • světlý
  • tmavý

Rozdíl mezi nimi je jednoduchý. Světlý je vyrobený z Virginie, což je odrůda sušená kouřem. Během výroby se látka smíchává s medem a aromatickými přísadami. Je známý svou slabší koncentrací a nižším obsahem nikotinu, proto je vhodný spíše pro začínající či sváteční kuřáky. Tmavý má rozdílný způsob výroby, a proto se velmi liší. Suší se vzduchem přičemž ztrácí značnou část cukru, ale zase o to má výraznější chuť. Nepromývá se, a tak si zachovává vysoký obsah nikotinu. Tmavší směsi jsou tak vhodnější pro ostřílené požitkáře.

Příchutě

Tak jako u svého Pulze, tak i u vodní dýmky můžete směsi ozvláštnit o různé příchutě. Originalitě se meze nekladou — k mání jsou snad všechny druhy ovoce i barev. Pro inspiraci zde uvedeme některé nejoblíbenější:

  1. vodní meloun (tak jako u Pulze náplní Summer Red)
  2. vanilka
  3. skořice
  4. limetka
  5. broskev a mnoho dalších

A co tak přidat mléko?

Věděli jste, že do vodní dýmky můžete přidat i mléko? Když do vázy nalijete trochu mléka, kouř bude mnohem hustší a chuť jemnější až krémová. Tekutinu lijte ale s mírou, jinak vám napění a nateče do šlauchu!

Autor: Elena Gotfried