Po narození miminka přichází první seznamování, sžívání se a vytvoření pouta mezi matkou a dítětem. Všechny tyto věci navíc ještě umocňuje kojení, které je pro děťátko nejenom zdrojem obživy, ale zároveň také utužuje právě ono spojení. Někdy se ovšem maminkám nedaří kojit tak, jak by si představovaly, a s tím je spojený i stres nebo další komplikace, jako je bolest, popraskání, pálení a další obtíže. Ty ale mají naštěstí velice jednoduché řešení.

Nejenom správná technika je účinnou pomocí

Jedním z kroků, který je cestou ke zmírnění nebo úplnému vymizení obtíží, je technika správného kojení. Poté, co si maminka osvojí správnou techniku toho, jak správně přiložit dítě k prsu, může se stát krmení z prsu příjemnějším a bezproblémovým. Někdy ale mohou obtíže přetrvávat a je na čase přistoupit k dalšímu řešení za účelem zachování tohoto způsobu krmení miminka.

Cesta k bezbolestnému a příjemnému krmení z prsu

Cesta k bezbolestnému a příjemnému kojení se může někdy zdát zdlouhavá a nekonečná. Problémy, jako jsou například bolavé bradavkymohou vyústit až v různé záněty a další komplikace. Nejedná se zkrátka o nic příjemného. Naštěstí ale existuje řešení, kterým jsou nejrůznější pečující produkty určené právě pro bradavky kojících maminek.

Produkty pro péči o problémy s bradavkami

Mezi produkty, které pomohou vyřešit komplikace spojené s kojením, patří například hojivé náplasti či balzámy a krémy. Jejich velkou výhodou je to, že se nemusí před krmením miminka z prsů omývat. Poskytují okamžitou úlevu a směřují k úspěšnému se zbavení obtíží. Náplasti pomáhají obnovovat přirozenou rovnováhu a procesy uvnitř pokožky v oblasti bradavek. Mast s obsahem lanolinu a tuku z ovčí vlny přispívá k regeneraci a zároveň i chrání bradavky během krmení. Zanechává kůži v této oblasti jemnou a hydratovanou.