Morava se proslavila nejen vynikajícím vínem a kvalitní pálenkou. Její obyvatelé mají pověst vlídných a velice pohostinných lidí. Právě proto se na Moravu mnozí obyvatelé ostatních koutů České republiky, ale také cizinci, tak rádi vrací. Morava je navíc nejen malebná, ale pečlivě dbá na své tradice. Mezi její kulturní a stále živé kulturní bohatství patří v první řadě malebné bohatě zdobené kroje. A také nezaměnitelná cimbálová muzika, která dokáže vzít za srdce.

Za cimbálovou muzikou nemusíte z Prahy až na Moravu

Máte rádi cimbálovku, ale málokdy se dostanete z hlavního města? Nemusíte tesknit, kvalitní cimbálovou hudbu si totiž můžete poslechnout i v Praze. Je tu sice méně běžná než v moravských vinných sklípcích, nicméně některé cimbálky si za své působiště zvolily právě českou metropoli. Jednou z nich je cimbálka Praha, ve které pod vedením cimbálisty a basisty Petra Goryczky působí samí moravští muzikanti a zpěváci.

Jaké písničky cimbálovka v Praze hraje?

Cimbálovka Petra Goryczky hraje tradiční moravské písničky. Patří mezi ně známé a oblíbené Vínečko bílé, Když jsem šel z Hradišťa i To ta Helpa. Repertoár je samozřejmě mnohem širší a zaručeně potěší každého milovníka folkloru. Cimbálka Praha navíc hraje v tradičních moravských krojích, na přání nicméně vystoupí i ve společenském oblečení. Obvyklá sestava je čtyři až pět muzikantů.

Cimbálka Praha zahraje na oslavách, svatbách i festivalech

Chcete-li uspořádat večírek s moravskými melodiemi nebo si přejete, aby cimbál zazněl na vaší svatbě, můžete si kapelu objednat. Cimbálka v Praze a okolí ráda zpříjemní i atmosféru v restauracích, zahraje také na festivalech, folklorních dnech a dalších akcích. Po dohodě je možné domluvit i vystoupení ve vzdálenějších lokalitách.