Převážíte písek, vozíte beton, dopravujete potraviny do obchodů ve vašem okolí nebo zajišťujete doručování balíků? Mnoho dopravců velmi dobře zná, že během konkrétní sezóny mají více objednávek než kdy jindy. Pro podnikatele, kteří vozí stavební materiál, to může být třeba léto. Pro přepravce balíčků období před Vánocemi. Jak se s tím vypořádat?

Má smysl si kvůli krátkodobému navýšení objednávek kupovat nový vůz a najímat dalšího pracovníka? Bez té pracovní síly se asi neobejdete, pokud tedy nemáte nějakého ochotného pomocníka, který vykryje tyto nárazové přílivy objednávek, nicméně nové auto si určitě pořizovat nemusíte.

Zapomeňte na půjčování, pořiďte si prostě a jednoduše ojeté auto

Jasně, možná vás napadla půjčovna. Jenže kolik je v Česku autopůjčoven s užitkovými vozy? Moc ne. A zejména pokud sháníte něco unikátního, jako je třeba domíchávač, asi moc nepochodíte. Náš tip je jiný. Nekupujte si nové auto, vsaďte na ojetinu. O kvalitu nepřijdete a třeba budete nakonec tak spokojení, že budete v bazarech nakupovat firemní auta už navždy.

Chcete namítnout, že ani moc autobazarů s ojetými užitkovými vozy v Česku není? Možná ne, ale když už jsou, tak mají bohatou nabídku. Nejznámější je u nás společnost VansCentre. V její nabídce objevíte minibus, skříň, valník, sklápěč i chlaďák nebo mrazák. Prodává značky Fiat, Iveco, Renault, Volkswagen, Mercedes, Hyundai, Citroën a spoustu dalších.

Koupit ojeté auto se vyplatí víc než si ho půjčovat

Máte-li nárůst objednávek pravidelně každý rok v určité období, není trochu zbytečné si každoročně auto půjčovat? Raději si ho pořiďte, zas tak drahé to v případě ojetin není. Například takové Iveco Daily z roku 2012 můžete mít za 200 000 korun. A pokud momentálně tolik peněz nemáte, VansCenter umožňuje i nákup na splátky. Neváhejte tedy a vyberte si nový firemní vůz!