Kouření už dnes není tak atraktivní jako v minulosti. Navíc se nejedná ani o nic levného. Není snad měsíc, kdy by cigarety o pár korunu nezdražily. Proto se stále více kuřáků upíná na různé alternativy. Jednou z nich představují i vodní dýmky.

Kouření z dýmek může vyjít levněji

Vodní dýmky jakéhokoliv typu samozřejmě levnější, než cigarety nejsou, nicméně kouření z nich být už může. Dýmky disponují speciální nádobou na vodu, která dým nejen ochlazuje, ale také zbavuje rozličných nečistot.

Díky tomu se člověku do plic dostává pouze chutný kouř. To umožňuje použít třeba i méně kvalitní tabák, a i přesto si člověk může jeho inhalaci dostatečně užít.

Dýmky lze navíc celkem dobře spravit i svépomocí, třeba výměnou poškozených částí. Běžně se totiž dají v obchodech pořídit různé komponenty typu korunky na vodní dýmky, případně vázy typu Caesar Crystal Bohemiae.

Dýmky se obvykle dělí do tří základních kategorií podle velikosti na malé, střední a velké. Každá kategorie má své klady i zápory.

Malé dýmky – trochu nepřekvapivě jsou nejlevnější. Díky svým kompaktním rozměrům je snadné je brát kamkoliv je libo. Bez potíží se vlezou třeba do igelitky nebo batohu. Malé rozměry však neznamenají pouze výhody. Dýmky tohoto druhu nedisponují příliš velkou nádobou na vodu, a tudíž nenabízí ten úplně nejlepší zážitek z kouření.

Střední dýmky – jako snad u všech druhů výrobků, je i v tomto případě zlatý střed tím nejoblíbenější u široké skupiny zákazníků. Středně velké dýmky totiž nabízejí příjemnou chuť za stále poměrně dobré peníze. Mobilita zde sice není vzhledem k větším rozměrům nejlepší, avšak stále je možné tyto dýmky relativně snadno přenášet z místa na místo.

Velké dýmky – poskytují z kouření nejlepší možný zážitek a podle toho také stojí, respektive váží. Mají mimo jiné i velmi velkou vodní nádobu. Většinou se tyto modely používají hlavně ve specializovaných čajovnách, nicméně je možné na takové narazit i v některých domácnostech, kde slouží spíše jako ozdoba. Jde totiž o designově velice zdařilé produkty.