Japonská značka Bandai začíná znovu prodávat Tamagotchi, které slaví své kulaté narozeniny. Kdo byl v 90. letech dítětem určitě bude vědět, o co se jedná. Buď ho měl on sám, nebo znal někoho, kdo tuhle hračku vlastnil.

Pro ty, kteří o ní slyší poprvé, Tamagotchi je hračka pro děti z plastu ve tvaru vejce. Žije v něm malé elektronické zvíře. Musíte se o něj často starat, proto je dobré nosit ho neustále u sebe, například jako klíčenku. Zvolit si můžete ze šesti tvorů a cílem je udržet vybrané zvíře co nejdéle naživu.

Hit Tamagotchi – znovu fenoménem?

Letos tato hračka slaví své 20. narozeniny a výrobci se k tomuto výročí rozhodli malé kapesní zvíře znovu prodávat. Nová verze zůstává věrná originálu, ale je o polovinu menší a výrazně levnější (nyní za 13,55 dolarů oproti předchozím 17,99 dolarům, v přepočtu přibližně za 430 korun). Je tady však jeden háček. Pokud byste měli o toto elektronické zvíře zájem, budete si ho muset objednat z Japonska nebo přes Amazon, který ho také distribuuje. Pokud však bude mít hračka velký úspěch, může se stát, že se ho Bandai rozhodne prodávat po celém světě.