Apple má velice bohatou a zajímavou historii. Zlaté období této společnosti se ale začalo psát až po oznámení iPhonů.

Všichni známe současnost. Home button iPhone 8 nebo home button iPhone 7 je nedílnou součástí těchto telefonů. Jak to ale bylo v minulosti. Pojďme se ponořit do historie mobilních telefonů od Applu a zjistit to!

První iPhone

První iPhone byl bezpochyby revoluční. Byl představen a zároveň uveden do prodeje už v roce 2007 a na trhu mobilních telefonů způsobil velký rozruch. Svět navíc poprvé spatřil kruhové tlačítko s identickým čtvercem uprostřed. Toto tlačítko později získalo název home button. Jak to ale vypadalo s jeho výměnou? Ta bylo poměrně obtížná. Domovské tlačítko totiž bylo pevně spojeno s dokovacím konektorem, což opravy případných poruch výrazně ztěžovalo.

O rok starší

Nový design, nové funkce. Vyzbrojeni celou řadou novinek vyrazili projektanti s Applu vstříc dalšímu velkému úspěchu. Pozměněny byly i home buttony. Ty sice byly na první pohled podobné, jejich konstrukce se ale změnila. Tentokrát byly připevněny 30pin konektorem společně s displejem. Do útrob telefonu se tak dalo mnohem jednodušeji dostat, což se také podepsalo na rychlejších a levnějších servisech.

iPhone 4

I iPhone 4 přinesl celou řadu dalších změn. Změny se dotkly i domovského tlačítka. Kvůli výměně home buttonu jste se tentokrát museli zaměřit na zadní stranu. A že těch výměn přibylo! Apple totiž společně s novým iPhonem přinesl i svěží funkci v podobě multitaskingu. Dvojí stisknutí domovského tlačítka potom sloužilo právě k přístupu k právě spuštěným aplikacím.

iPhone 5

Přeskočme nyní až do roku 2013. Právě v tomto roce home button zaznamenal asi nejvíce změn. Nejenže dostal úplně nový design. Inženýři se opět vrátili k připevnění k displeji, tentokrát ale tlačítko dostalo bytelnější konstrukci. Ze spodní strany k němu byl navíc připevněný kovový kroužek. Více inovací ovšem nedostal.