Při generální kontrole svého automobilu jsem zjistil, že pneumatiky už nemají dostatečný dezén, a proto jsem se rozhodl investovat do nových. Současná nabídka je však natolik rozmanitá, že jsem se nejprve zaměřil na provedené testy, protože nerad bych koupil zajíce v pytli od tygra. Jak jsem tedy postupoval?

Držel jsem se několika základních rad, které jsem se dočetl na internetu od různých odborníků. Prvně jsem se podíval do velkého technického průkazu, abych zjistil povolené rozměry letních pneu. Potom jsem se pustil do výběru konkrétních modelů. Protože jsem však nechtěl utratit majlant, hledal jsem poměr kvalita a cena.

Univerzální pneumatiky rozhodně ne

Jelikož jsem hledal nějakou levnější alternativu, nabídly se mi univerzální pneumatiky, ale nakonec jsem si řekl, že bude lepší mít zvlášť letní a zimní. Přece jen, univerzální pneumatiky nedokážou ani letní, ani zimní sadu dokonale nahradit. V testech většinou skončily špatně.

Jaké pneumatiky mě zaujaly?

Vysokou aquaplaningovou ochranou a krátkou brzdnou dráhou se pyšnily pneumatiky Uniroyal RainExpert 3. Pochvalovaná byla krátká brzdná dráha na suchu, tichá komfortní jízda a výborná stabilita jízdy nejen v městském provozu. Uniroyal RainExpert 3 nabízí dlouhou životnost a nízký valivý odpor.

Stejně tak se mi zalíbily letní pneumatiky Barum Bravuris 2, které mají vyvážený handling a větší odolnost vůči aquaplaningu. Slibují krátkou brzdnou dráhu, stabilní jízdu a vysoký kilometrový výkon.

Rozhodl jsem se nakonec pro první zmíněný model, tedy Uniroyal RainExpert 3. Vyhovoval mi po všech stránkách. Tak neváhejte a zkontrolujte i vy stav letních pneumatik, zejména pokud se chystáte na dovolenou. Pneumatiky výrazně ovlivňují bezpečnost jízdy, na což byste měli při výběru myslet.