Kdo by nechtěl vařit jako bůh, nebo alespoň lépe než průměrný kuchař ve čtvrté cenové. Pro někoho může být cesta za dobrými pokrmy trnitá a někdo se tam bude cítit jako ryba ve vodě. Milovník kurzů, který už prošel kurzy na faktura online, kurzem tance a estetiky, určitě rád zaskočí i na kurz vaření, ale co samorost, kterého byste na kurz nedostali ani párem volů? Tady je pár tipů do začátku.

Čerstvé suroviny – Zatímco jeden si stále myslí, že polotovar dobře dochutí a nikdo rozdíl nepozná, tak ten druhý se honí za bio, eko, farmářskými produkty. Je samozřejmě možné, je rozdíl mezi kvalitním masem a hyperkvalitním masem už nepoznáte, ale rozdíl mezi mraženou a čerstvou rybou pozná asi každý. Tak nebuďte líní a sáhněte po čerstvých surovinách. Je to základ.

Sezónní suroviny – Je zrovna zima a vy se rozhodnete, že budete dělat jahodový koláč? Určitě můžete, proč ne, ale budete se buďto muset spokojit s mraženými jahodami, nebo jahodami z dovozu, kde si jste jen málokdy jisti chutí. Tak proč neudělat jahodový koláč v sezóně jahod a na zimu nenechat pokrmy které nestojí a nepadají na jedné ingredienci?

Čerstvý pepř a bylinky – Koupili jste si pepř v pytlíku, vysypali ho na pokrm a přemýšlíte, proč je vlastně v receptech pepř, když má tak fádní a nudnou chuť? A zkoušeli jste někdy namlít si čerstvý pepř? Namlít si ho a vychutnávat si tu vůni a chuť, která se otevřela a zakulatila. Už chápete proč čerstvý pepř? A co takhle bylinky? Opravdu si myslíte, že bylinky v pytlíku nahradí třeba čerstvě natrhanou bazalku? Nebo že asiat či milovník asijské kuchyně a slavné vietnamské polévky Pho Bo se spokojí se sušeným koriandrem namísto čerstvého, který někomu sice připomíná mydlinky, ale druzí se po něm mohou utlouci a nemůžou se ho nabažit?