Jeden freelancer vytvoří web, další marketingová agentura se postará o SEO a jinému odborníkovi pak svěříte PPC, protože jste zjistili, že na reklamu sami nestačíte. Takhle to bohužel funguje u spousty webových stránek. Jenže nemělo by.

Problémem takového jednání je, že jednotlivé kroky mezi sebou nejsou propojené. Časově na sebe možná navazují – nejdříve si necháte vytvořit web, pak řešíte SEO a až nakonec reklamu. Jenže sladit byste měli více než časovou osu.

Všechno souvisí se vším

Pokud už za sebou máte SEO optimalizaci pro vyhledávače, jistě víte, že obvykle vyžaduje úpravy na webu. Musíte na něj vměstnat klíčové fráze, někdy je třeba i upravit strukturu a obsah. SEO s webem rozhodně souvisí. A PPC v tom jede s nimi. Pokud jste řešili SEO pro Plzeň, pravděpodobně vás bude zajímat i PPC Plzeň, v reklamách budete používat podobné klíčové fráze jako při optimalizaci pro vyhledávače atd.

Nejde jen o online svět

Odborníci z PPC Profits navíc dodávají, že nejde pouze o online prostředí. Receptem na zvýšení zisků podle nich není pouze PPC reklama či SEO, ale všechno dohromady včetně obchodních procesů, webu, produktu a jeho ceny, klientského servisu apod. U veškerých svých zákazníků se tedy snaží chápat business v souvislostech a pomáhat jim vychytat nedostatky, které brání využití potenciálu PPC kampaní na maximum.

Chce to víc než jen vyhledávače

PPC reklama je od počátku chápána jako reklama ve vyhledávačích. Tohle platí dodnes, do strategie je určitě třeba zahrnout reklamní systémy Adwords a Sklik. Nicméně nesmíte zapomenout ani na reklamu na Facebooku. Důležité jsou také principy real-time biddingu a remarketingu. V PPC Profits tohle všechno ovládají. A čeká u nich i výše zmiňovaná reklama PPC Plzeň. Poradí si s cílením na libovolné město, tak se neváhejte ozvat a konečně své podnikání někam posunout.