Jelikož se nezadržitelně blíží čas letních dovolených, vytipovali jsme pro Vás několik míst, která stojí za to navštívit. Jedná se o známá historická či jinak zajímavá místa v oblíbených destinacích jako jsou Chorvatsko, Černá Hora, Itálie, Španělsko či Řecko.

Všechny zmíněné destinace mají spoustu krásných míst a vždy samozřejmě záleží také na tom, v jaké oblasti dané země se pohybujete. Zvolíte-li např. dovolenou v Chorvatsku, můžeme doporučit návštěvu Plitvických jezer, národního parku Krka, Paklenica nebo historických měst jako jsou Split, Trogir, Omiš, Dubrovník a mnohých dalších. V Černé Hoře Vás jistě zaujme národní park Lovčen, Skadarské jezero, národní park Dumitor, Boka Kotorská či historická města Kotor, Budva nebo Ulcinj.

Itálie i Řecko jsou známé spoustou antických památek i nádhernou přírodou. Chystáte-li se na dovolenou do Itálie doporučujeme navštívit Benátky, Řím, Vatikán, Florencii, Neapol, Milán či šikmou věž v Pise. Minout byste také neměli vykopávky v Pompejích nebo křesťanské mozaiky v Raveně či vápencové štíty Dolomit. Jedete-li do Itálie po vlastní ose, doporučujeme také zastávku u známého Gardského jezera – „Lago di Garda“. Máte-li zajištěné ubytování v Řecku, možností výletů za nejrůznějšími památkami se Vám nabízí celá řada. Pakliže se pohybujete na pevninské části Řecka, můžete navštívit Soluň, Olymp s jedinečným komplexem klášterů Meteora. Za návštěvu stojí také památník Thermopyl, starověké Delfy nebo Athény. Na Peloponéském poloostrově je k vidění například archeologický areál starověkého Korintu či starobylé Mykény a mnoho dalšího.

Vedou-li Vaše kroky do Španělska, nezapomeňte navštívit Barcelonu, kde můžete pro změnu zhlédnout mnohé stavby geniálního architekta Gaudího, včetně jeho nejznámější katedrály, jež nese název Sagrada Familia. Zapomenout byste neměli ani na benediktýnský klášter Monserrat nedaleko Barcelony. Jedinečné je rovněž historické centrum Cordoby nebo hlavní město Madrid.

Ať tedy zamíříte na dovolenou k moři kamkoliv, možností výletů se Vám vždy nabízí celá řada!