Japonská značka Bandai začíná znovu prodávat Tamagotchi, které slaví své kulaté narozeniny. Kdo byl v 90. letech dítětem určitě bude vědět, o co se jedná. Buď ho měl on sám, nebo znal někoho, kdo tuhle hračku vlastnil.

Pro ty, kteří o ní slyší poprvé, Tamagotchi je hračka pro děti z plastu ve tvaru vejce. Žije v něm malé elektronické zvíře. Musíte se o něj často starat, proto je dobré nosit ho neustále u sebe, například jako klíčenku. Zvolit si můžete ze šesti tvorů a cílem je udržet vybrané zvíře co nejdéle naživu.

Hit Tamagotchi – znovu fenoménem?

Letos tato hračka slaví své 20. narozeniny a výrobci se k tomuto výročí rozhodli malé kapesní zvíře znovu prodávat. Nová verze zůstává věrná originálu, ale je o polovinu menší a výrazně levnější (nyní za 13,55 dolarů oproti předchozím 17,99 dolarům, v přepočtu přibližně za 430 korun). Je tady však jeden háček. Pokud byste měli o toto elektronické zvíře zájem, budete si ho muset objednat z Japonska nebo přes Amazon, který ho také distribuuje. Pokud však bude mít hračka velký úspěch, může se stát, že se ho Bandai rozhodne prodávat po celém světě. Pokud zrovna nehrajete Tamagotchi, můžete skládat puzzle pro dospělé.