Neutrácejte za zbytečné dárky a spojte příjemné obdarovávání s užitečným investováním. Dárek a investice mohou mít mezi sebou rovnítko.

Penězům uloženým na bankovních účtech to dnes nesvědčí. Užírá z nich inflace. Proto ten, kdo je chytrý, investuje. Ideálně do zlata. A tento trend lze spojit i s dárky. Místo utrácení úspor za zbytečné dárky jde věnovat zlato – přímo to investiční, nebo zlaté dárkové předměty, které lze pak kdykoliv prodat podle aktuální ceny zlata.

Dárky v podobě investičního zlata

Jako investiční zlato lze svým nejbližším věnovat investiční zlaté slitky, nebo investiční zlaté mince. Slitky jsou vlastně zlaté cihly. Kupit se dají již od jednoho gramu až po kilogramovou zlatou cihlu. Ta je však v hodnotě cca 1,3 milionu. Investiční zlaté mince se považují za plnohodnotnou formou investičního zlata. Kupují se anonymně, protože nejsou označeny sériovým číslem. Investiční zlato jako dárek má tu výhodu, že je osvobozeno od DPH, takže jej nakupujete levněji. Věnovat rodině investiční zlato znamená ochránit peníze před inflací, neutrácet za zbytečnosti a současně překvapit netradičním a hodnotným dárkem. Často se využívají jako dárky pro muže.

Zlaté dárkové mince

Jinou možností, jak obdarovat zlatem, bývají dárkové zlaté mince. Nejde o typické investiční zlato, i tyto mince však je později možné prodat za aktuální cenu zlata na komoditní burze. Darujete tak vlastně originálním způsobem peníze, avšak navíc ve formě, ve které je neohrožuje inflace a kdy naopak jejich hodnota roste. Jde o umělecky hodnotné dárkové předměty připraveny k různým příležitostem. Některé jsou univerzálnější, třeba zlaté či stříbrné mince na kterých najdete jména (ty se hodí nejen pro svátek). Podobně univerzálními bývají též znamení zvěrokruhu. Zlaté mince si vyberete i s motivy vhodnými k výročí svatby, či ty, které na sobě obsahují titul a hodí se tak jako dárek k promoci.