Technologický pokrok zastavit nelze, ale lidé se čím dál častěji vrací ke starým dobrým principům – například k léčbě pomocí bylinek. I v té se ovšem projevují novinky. Bylinky už nemusíte užívat jen ve formě čajů, velmi oblíbené je vapování.

S vaporizéry se v poslední době obecně setkáte velmi často. Pomohou vám vychutnat si e-kapaliny, které jsou ke zdraví šetrnější než klasické cigarety. Vapovat lze ovšem také bylinky.

Konopím to celé pouze začíná

Docela běžnou záležitostí je konopný vaporizér. Vapovat je z mnoha hledisek lepší než si konopí balit. Za prvé při tom nevznikají rakovinotvorné látky, za druhé lze při správném nastavení teploty z rostlinky dostat daleko více účinných látek. Vapování navíc tolik nezapáchá.

Získejte z bylinek maximum

Ve vaporizéru se pevná látka (sušené bylinky) mění na plynné skupenství. Výsledkem je chutná pára s koncentrovaným obsahem účinných látek. Bylinka nehoří, pouze se zahřívá na danou teplotu, přičemž každá bylinka má určenou svou vlastní teplotu, při níž z ní získáte tu nejlepší chuť a účinky. Například:

konopí 123-190 °C,

meduňka 130-142 °C,

máta 130 °C.

Ne každý vaporizér byliny umí zahřát přesně na tu danou teplotu. Některé modely umožňují variabilnější nastavování a po těch byste měli sáhnout, pokud plánujete vapovat více druhů různých bylinek. Mezi jednotlivými stupni pak přepínáte jednoduše stisknutím tlačítka.

Jak si vybrat vaporizér?

Kapesní vaporizéry mají různý design, velikost a další parametry. Až si budete vybírat, dávejte pozor, co všechno umožňuje vapovat (oleje, plastické směsi, bylinky) a také jakou kapacitu má baterie. Liší se rovněž kapacita pro náplň. Levnější vaporizéry seženete do tisícovky korun, ty dražší stojí i několik tisíc. E-liquidy stojí do stovky, cena sušených bylinek se liší. Případně si je můžete nasbírat a usušit sami.