Kdo se jednou stane svědkem dopravní nehody, ten na hrůzný zážitek nezapomene do konce života. A to i tehdy, kdy se vlastně nic moc hrozného nestane, dojde jen k pár zlomeninám či odřeninám. Vždycky zůstávají psychické následky. A pokud jste navíc utrpěli nějaké fyzické zranění, máte rozhodně nárok na odškodnění.

Lidé, kteří se kvůli autonehodě dostanou do situace, kdy musí platit drahou léčbu nebo jsou na několik měsíců vyřazeni z pracovního provozu, se obvykle o možnosti odškodnění po dopravní nehodě zajímají. Dosáhnout na něj ovšem můžete i s méně vážnými následky. Za zkoušku to rozhodně stojí.

Kdy máte na odškodnění nárok?

Rozhodně tehdy, když jste utrpěli nějaký úraz. Samozřejmě je tu ale ještě podmínka, že nehodu musela zavinit nepozornost či bezohlednost jiného řidiče. Jste-li viníkem vy, žádný nárok na odškodnění nevzniká.

Kolik peněz dostanete a zda vůbec nějaké, nelze předem říct. Svůj odhad vám mohou sdělit odborníci, ani ti však nic neví jistě. Mohou ovšem udělat maximum pro to, abyste odpovídající peněžitou náhradu získali. Pomohou vám orientovat se ve všech těch paragrafech a vyřídí všechno papírování.

Obraťte se na odborníky

Jestli chcete získat maximální výši odškodnění nehoda Praha, pomůže vám společnost První zdravotní. Na vymáhání odškodnění, nejen po dopravních nehodách, se specializuje od roku 2013. Své zákazníky provede celým procesem vymáhání. A nejlepší je, že pokud zákazník odškodné nakonec nezíská, nemusí za službu platit. První zdravotní si určuje poplatek jen v případě, kdy je vymáhání úspěšné. Ani žádné zálohy se neplatí.

A kde začít? Nejdříve si dejte dohromady veškerou dokumentaci, již máte k dispozici, o probíhajícím trestním či správním řízení. Pokud nic takového nemáte, nevadí, v První zdravotní vám pomohou podklady získat. Začněte tím, že je kontaktujete, třeba přes jejich webové stránky 1zdravotni.cz.